• blackJag
  ***

  Nejslabší s trojice kriminálek s oblíbenou dvojkou policejních náčelníků pracuje sice s nosným tématem filmového průmyslu, přesto ale zůstává za očekáváním. I zde se ale najdou dobré nápady, jsou však převážně epizodního původu (třeba závěrečný "záškodnický" atentát balonem na policejní vůz-docela odvážné rýpnutí v té době). 60%(27.10.2008)

 • brooklyn73
  ***

  Panove Tuma a Libal uz nejsou tak formalni jako v 105% alibi, uniformu nechali zavrenou ve skrini na sluzebne a za lumpy se prohaneji jenom tak v kosili s kravatou,popripade v saku.Dokonce se schazeji po praci u jednoho z nich a popijeji whisky a griluji kure,upjatost zmizela.Detektivka je protkana spoustou dialogu,ktere jsou vesmes zabavne a pusobi zovialne.Nasel jsem jenom jeden tissi moment,kdy se detektivove projizdeji vesele na clunu i s podezrelymi a mavaji okoloprojizdejicim. Pan reziser na zacatku filmu s jeho cernymi brylemi a bonmoty by byl ode mne zatknut v prnich deseti minutach za jeho vystupovani.Zaver filmu je velmi dramaticky, rekl bych az prilis, scena pri ktere pan fotograf Oldrich Novy po svem usvedceni vstava ze zidle a bezi s rozpazenymi rukami srazit platno , na ktere se promita usvedcujici material,platno pada a fotograf pokracuje behem ke zdi na ktere bezi dej jako na promitaci plose je pritazena za usi.At mi nekdo opravi jestli v tomto filmu jsme nemeli poprve a naposledy moznost videt vousateho Vladimira Mensika, i kdyz mozna v nejake pohadce nevim.Dalsi mistr zde dostava jednu z vedlejsich roli rybare Lebedy a to pan Jaroslav Vojta.(10.1.2008)

 • Billie777
  ****

  Můj nejoblíbenější díl z celé trilogie. Vtipné momenty a dialogy Hogera a Beka ("Nashledanou pane Vávro a cvičte si paměť) a zatraceně příjemná letní atmosféra a atraktivní prostředí filmu a modelingu 60. let. Režisérova vila, hezká modelka Zuzana, hausbót, Oldřich Nový jako módní fotograf... velmi milé. Film má takový svěží západní nádech, modelka si na hausbótu čte Vogue, homosexuální pár ("Kubalčík"), ironické narážky na socialismus ("Dvořáková nosí jenom západní zboží a posmívá se našim skvělým výrobkům"), pornografické karty apod. Příjemná podívaná.(17.2.2015)

 • Timonthy
  *****

  Nejlepší z dílů alibi. Účast Oldřicha Nového to jen zvyšuje, i když v dost diskutabilní roli, kterou ale podle mě zvládl výborně. Kromě velkého množství slavných herců je super, že je tento díl prošpikován bezva hláškami:,,My víme všechno." , ,,Tak to odpusťte, že zdržuju." :D ,,Člověče kam to píšeš...", ,,Nemáte oheň?"(10.4.2017)

 • Marthos
  ***

  Závěrečné alibi je veskrze přestřeleným pokusem o nonkonformní detektivku západního střihu, ale s neodpustitelným káravým pozadím, posmívající se zhýralému prostředí intelektuálských kumštýřů. Z hereckého obsazení lze doporučit především vynikajícího Otomara Krejču, který byl tehdy jednou z nejvýraznějších uměleckých veličin, a mimo své úspěšné divadelní aktivity se čas od času vracel před filmovou kameru. Jeho nenucený, volný styl se vymyká zvláště ve stínu vedlejších, poněkud přepjatých kreací, včetně Oldřicha Nového v jedné z nejhorších rolí vůbec. Otázkou zůstává, zda forma, odkazující na soudobé moderní trendy ve světové kinematografii, je záměrnou snahu o cokoli anebo jen vysmívající se vějičkou pro nabubřelé pózy západních rejdů. Bůh suď.(13.2.2015)

 • - Vo filme boli na svoju dobu dosť odvážne erotické scény, no kvôli priamej intervencii vtedajšieho prezidenta Antonína Novotného boli vystrihnuté. (Raccoon.city)

 • - Hluchoněmý rybář Lebeda (Jaroslav Vojta) ve filmu sice neslyší, ale mluví. Není tedy hluchoněmý, ale pouze hluchý. Za hluchoněmého je však označen v oficiálním textu distributora i v samotném filmu majorem Tůmou (Karel Höger). (navabaca)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe, konkrétne v častiach Staré Mesto a Hradčany, v Národnom technickom múzeu, na priehrade Orlík a pri hrade Zvíkov. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace