poster

Šípková Růženka

 • anglický

  Sleeping Beauty

 • slovenský

  Šípková Ruženka

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 1959, 75 min

Režie:

Clyde Geronimi

Předloha:

Charles Perrault (kniha)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ****

  Na Šípkové Růžence jsem byl coby dítě v kině a pamatoval si z ní hlavně Zlobu a její sídlo, draka, havrana proměněného v kamenný chrlič... Zkrátka samé ty půvabně temné záležitosti. Dnes jsem na film podíval po letech znovu (protože čistokrevná pohádka málokdy uškodí) a jsem nadšený. Všechno to, co se mi líbilo, se mi líbí dál, Zloba je dokonce jeden z nejlepších Disneyových záporáků, a k tomu jsem musel přičíst pro našince poněkud netradičně, ale nápaditě pojatý příběh o Růžence, v němž princ je téměř k ničemu a skoro všechno oddřou tři dobré víly (a vlastně proč také ne, když většinu z toho zpískaly, že), dechberoucí vizuální zpracování... Česká verze má kromě podařeného dabingu také výborné texty písní, o něž se postaral Eduard Krečmar. "Z krásných snů tvou příjemnou tvář už dávno znám..."(1.6.2014)

 • Daae
  *****

  Nejlepší Disneyovka s princeznou - s překrásnou Aurorou a nejlépe ztvárněným princem Philipem. Zlá Maleficent je podle mě nejlepším disneyovským padouchem vůbec (ani Scar není tak prolezlý zlem a odporem) a dá se tedy říct, že tato pohádka je tak skvělá díky všem těm postavám. To je ale málo - vynikající je také atmosférická malba a animace, jemný humor, výborný soundtrack a fascinující boj mezi princem a drakem. Sleeping Beauty je neuvěřitelně solidní a neupadá na žádné úrovni. Je to nejzákladnější kámen všech pohádek o princeznách. Jo a mimochodem - jsem pro blue ;)(10.8.2008)

 • novoten
  ****

  Bylo mi krásných sedm let, když jsem se do kina dostal na animovanou verzi příběhu spící krásky a moc dobře si pamatuji, jak jsem se do kouzelného světa na celou dobu potopil. A to až na dno. Byla to totiž jedna z těch důležitých návštěv kina, která mi promítačku pohyblivých obrázků navždy přimkla k srdci. A dodnes se vidím, jak sedím před plátnem, nedýchám při souboji prince s drakem a vedle sedící maminka mi říká "ty snad nakonec budeš na filmy". Trefila se.(19.10.2007)

 • melloun
  *****

  Tahle animovaná klasika od Walta Disneyho je značně poameričtěná a líší se od námi známé verze, jak v malých tak i větších detailech. To některé z nás (ne)mile překvapí, přesto je to pohádka velice krásná a ideální k shlédnutí ve vánoční čas. Obsahuje pravou lásku, nonšalatní šarm, nepostradatelná zvířátka (zde naštěstí obsažena v přijatelné míře), všudy přítomné sudičky, nadhled a pro mě nejcennější vlastnost - vtip.(1.11.2009)

 • T2
  *****

  Rozpočet $6miliónovTržby USA $51,600,000Tržby Celosvetovo $51,640,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,953,223 //počet predaných kusov 366,114Tržby za predaj DVD v USA $114,119,458 //počet predaných kusov 5,858,442║ __Úžasná práca z animáciou a príbehom.__ /100%/(12.3.2010)

 • - První animovaný film točený na extrémně širokoúhlý Super Technirama 70 mm o poměru stran 2,55:1 (běžně užívaný Cinemascope má 2,35:1). Díky tomu většina diváků nemohla nikdy vidět film ve správném poměru stran, kina na to nebyla zařízena. Náprava nastala až s reedicí DVD a Blu-Ray vydaným v roce 2008, kde je film v původní podobě. (Němi)

 • - Jako hudební podklad filmu byly použity melodie z Čajkovského baletu „Spící krasavice“. (Sherlock Holmes)

 • - Mary Costa získala úlohu šťastnou náhodou. Na jednej párty začala spontánne spievať pieseň, ktorú hral niekto na klavíri. Bol to filmový skladateľ Walter Schumann a pozval ju do štúdia na hlasovú skúšku - Walt Disney už totiž tri roky hľadal správny hlas pre Šípkovú Ruženku, ale bezvýsledne. Vraj to už chcel zabaliť. Mary Costa prišla, zaspievala a Disney po prvých sekundách vedel, že je to hlas, ktorý hľadá. (krasomama)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace