poster

Zrodila se hvězda

 • USA

  A Star Is Born

 • Slovensko

  Zrodila sa hviezda

 • Velká Británie

  A Star Is Born

 • Kanada

  A Star Is Born

 • Austrálie

  A Star Is Born

 • Nový Zéland

  A Star Is Born

Drama / Romantický / Hudební

USA, 2018, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lamps
  ***

  Věděl jsem, že vstoupím na víceméně nepřátelskou diváckou půdu, ale převážně nadšené ohlasy a oscarová šeptanda mě nakonec přemohly - jen abych je teď musel vyvracet. Hezky natočený a nadstandardně zahraný slaďáček s velkým příběhovým potenciálem, který se ale jaksi utopil v chlastu společně s Bradleyho postavou. Rozjezd a seznámení aktérů funguje, první společná pódiová scéna i díky krásné písni pocitově zahřeje, zbytek nastavuje motivačně rozháraný vypravěčský mód, v němž dostává prostor hafo naťuknutých témat, ale žádné v takové míře, v jaké by si bývalo zasloužilo. Nikdo si jaksi nestihl rozmyslet, o čem má tenhle příběh hlavně být - jestli o vzestupu "ošklivého káčátka" mezi hudební elitu nebo o prohlubování komplikovaného vztahu dvou nadaných lidí s důrazem na alkoholické a zdravotní problémy jednoho z nich - a ve finále to scénář střelí někam mezi a závěr vytouženou katarzi ani zdaleka nenabídne. Škoda, už jen hudební stránka a netuctové postavy si o zásadní biják roku hlasitě říkaly...(21.1.2019)

 • KarelR
  *****

  Za mě je Zrodila se hvězda jedním z nejlepších filmů roku. A vůbec by mi nevadilo, kdyby z toho byla kupa Oscarů, protože tu všichni jedou na 120%. Ano, v jádru jde o klasickou story o vzestupu, pádu, lásce, rodině a tak dále. Cooper tu ale prodává jedno životní moudro za druhým a inscenuje kolem nich intenzivní hudební nádheru, v níž šlape všechno od romantiky až po osudovost. Stejně jako ostatní nechápu, kde se v něm ten filmařský talent vzal. Jsem za něj ale moc rád, jelikož nám přinesl nefalšovaný doják, který bych z fleku zařadil po bok Sing Street a Na pokraji slávy.(3.10.2018)

 • castor
  ****

  Už počtvrté a základní zápletka se nemění. On je úspěšný zpěvák, ona nadaná. Lehce vyhasínající country rockový muzikant Bradley Cooper popošoupne Lady Gaga vstříc zasloužené slávě. Sám přitom propadá svým démonům, kteří jsou zakořenění už kdesi v dětství. Problémy se sluchem, sklenka něčeho ostřejšího i příležitostné drogy. Tuhle čerstvou lásku tak čeká velká zkouška. Zlomenému hudebníkovi přináší zdánlivou stabilitu, přičemž oba zkouší praktiky pochybné branže. Výsledek sice nepůsobí přehnaně limonádově, musím ale zdůraznit, že emoce mi jednoduše chyběly. Na dřeň nikdy nejdeme. A samotný příběh není nijak objevný. Dívka zvyklá na zaplivané bary, která dá klidně otravnému „fanouškovi“ pěstí, nedokáže pořádně od plic sdělit svému milému, že má s chlastem zatraceně velký problém. Na druhou stranu on ji varuje, aby se showbyznysem nenechala semlít, a že cesta, kterou se vydala, je neupřímná, ona s tím ovšem problém nemá. Přitom se dosud nejlépe cítila v úplně jiné poloze a ideálně nad pianem, nyní se nakrucuje na vtíravý pop. „Upřímného“ konfliktu se nedočkáme. Škoda. Jinak samozřejmě všechno šlape, i když na nejrůznější nominace pro režiséra bych to úplně neviděl. Ano, debutující Cooper nastrkal do prostých scén hodně energie a náboje, ale jinak nijak nepřekvapuje. Coby herec je už na palec nahoru, pochopitelně stejně jako extrémní exhibicionistka Lady Gaga, která působí mile rozpačitě i civilně, navíc v téhle poloze skvěle zpívá. První polovina lepší. 75%(30.12.2018)

 • Psema
  ****

  První jméno na oscarovém seznamu? Máte ho právě před sebou. Bradley Cooper se kromě herectví poprvé vrhl i za kameru a psací stůl a hned je z toho homerun, za který by si mohl odnést minimálně pět sošek: za nejlepší film, režii, kameru, píseň či herecký výkon. A jestli má někdo Oscara rovnou pojištěného, je to popová diva Lady Gaga, ze které Cooper vydoloval úctyhodný výkon, jenž z vás vytáhne poslední slzičky dojetí i ze zatvrzelého cynika. Ano, zápletka o úspěšném muzikantovi, který najde zalíbení v talentované servírce, ze které se stane popová ikona, není nikterak objevná, stejně jako lehká kritika hudebního průmyslu a obligátní téma alkoholismu a drogové závislosti. Jenže Cooper je ve svém výkonu před i za kamerou natolik upřímný, že mu prostě při ohlašování nominací na nejrůznější ceny nepůjde nedržet palce. A ta hudba, ta HUDBA!(13.9.2018)

 • InJo
  ****

  Hudební milostná dramata jdou často mimo mě, ale Cooperova režijní prvotina je po všech stránkách natolik povedená, že se vůbec nedivím jejímu úspěchu nejen u diváků (resp. hlavně divaček), ale i u kritiky. Příběh má více vrstev (rozhodně to není jen sladkobolná lovestory pro milovnice červené knihovny), Cooper i Lady Gaga jsou ve svých rolích naprosto skvělí (oba výtečně hrají i zpívají) a i většina songů se opravdu povedla (ústřední hit Shallow se snadno zaryje pod kůži a mně osobně z něj chvílemi běhá mráz po zádech). Možná nejvíce mě však překvapilo, že film ve své druhé půlce dost otevřeně kritizuje reálnou hudební kariéru a celkovou (povrchně laděnou) image hlavní ženské hvězdy... ;-) 70 %(14.1.2019)

 • - Kvůli roli se Bradley Cooper musel naučit na klavír a na pianino. Dohromady denně strávil až čtyři hodiny trénováním na tyto hudební nástroje. (Royaldell)

 • - Ikonická věta „I just wanted to take another look at you“ („Jen jsem se chtěl na tebe ještě jednou podívat“) zazněla ve všech předchozích verzích filmu. (Royaldell)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 v Benátkách na FF. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace