poster

Metallica - koncert v Nimes (koncert)

 • Česko

  Metallica: Francie na jednu noc

 • Francie

  Metallica - Français pour une nuit

 • USA

  Metallica: Français Pour Une Nuit

Hudební / Dokumentární

Francie / USA, 2009, 132 min

Režie:

Don Kent

Kamera:

Madjid Hakimi

Producenti:

Stéphane Saunier
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • liquido26
  ****

  Metallica je famózní kapela i po těch letech. V srpnu se na ně těším v Praze. Amfiteátr je krásnou kulisou pro koncert. Staré věci netřeba komentovat, z nových je jednoznačně nejlepší All Nightmare Long. Pěknej koncert, ale těch záznamů jsem od Metallicy viděl tolik a s lepšími setlisty, že na pět nepůjdu. Citelně mi tu chybí For Whom The Bell Tolls. Viděno v kině.(7.2.2019)

 • Ratemus
  *****

  Na jedno brdo jako v Mexicu, ale ta atmosféra Francie mi sedí víc, hrát v takovém amfiteátru se nepodaří jen tak někomu. Výborný zvuk, výborné výkony, skvělá show. Metallica už nemůže ničím překvapit, mají svou kvalitu a tu si udržují, jsou na takovém vrcholu, že výš už to nejde a to dokazuje toto dvd, naprosto geniální masakr. Akorát ten Lars už nějak nestíhá.(17.5.2015)

 • agassi68
  ****

  Death a trash metal išli tak mimo mňa. Mám rád starý dobrý rock na čele s Iron Maiden, Scorpions, Kiss atď. Avšak títo borci priniesli tak rýchle tempo a dunivý zvuk, že si veľmi rýchlo našli spústu fanúšikov. A nemožno im uprieť dokonale vymazlené gitarové rify podľa ktorých sú ihneď ľahko identifikovateľní. Koncert ako taký však bol skvelý...(26.9.2017)

 • Lima
  ****

  Člověk si jenom uvědomí, jak propastný rozdíl je mezi skladbami prvních 4 geniálních alb (od KILL ´EM All po JUSTICE FOR ALL) a a tím zbytkem po lehce nadprůměrném "Černém albu", tedy nuda, nuda a šeď. Starý dobrý časy 80. a první půle 90.let se už prostě nevrátí. Ale stejně je to obdivuhodné. Kapela, jejíž problémy jsou známy (na nahrávání nových skladeb a zkoušení si zvou psychologa, protože se vzájemně nesnáší, ve zkušebně je vždycky pochmurná atmosféra), tak i přesto nepřipomínají navenek něco, co by již několikrát prošlo syndromem vyhoření. Hrát totiž dvě a půl hodiny v plném nasazení, to je hodno obdivu. Akorát ubrat méně těch nudných nových kousků a přidat více klasiky (prostě neznám žádného svého kamaráda, či vrstevníka, který by poslouchal Metallicu a přitom by ho oslovovala jejich současná tvorba), a bylo by to na plný počet.(15.9.2017)

 • COF_666
  *****

  Po výborném Volkerballu od Rammstein se ve francouzském Nimes představuje i Mettalica. A zase je to vynikající! Dobrý setlist, Metallica ve skvělé formě (Jamesova hlasová forma je i po letech neuvěřitelná a pevně doufám že Lars Urlich svým skvělým výkonem zavře hubu všem hudebním kritikům, kteří v posledních letech kritizovali jeho zhoršující se hru na bicí při živých vystoupeních) a s perfektním publikem (jak už to ostatně francouzi z Nimes předvedli ve Völkerballu) . Záruka pro každého kdo chce vidět strhující konzert. Pro fanoušky Metallicy povinnost.(2.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace