poster

Halloween

 • USA

  Halloween

 • USA

  Halloween Returns

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Halloween

 • Velká Británie

  Halloween

 • Nový Zéland

  Halloween

 • Austrálie

  Halloween

 • Kanada

  Halloween

Horor / Thriller

USA, 2018, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Dravec nechce umřít, dokud nepokoří svojí kořist. Ale to samé platí o kořisti. David Gordon Green vyřezal a pečlivě nasvítil důstojnou poctu nepřekonatelnému originálu, které mocně brousí ostří famózní soundtrack dokazující, že podobně jako Michael ani Johnovi tunes z osmdesátých nestárnou. Atmosféra je hutná, homage elegantní, kamerové jízdy hladké, lekačky ne úplně invenční, ale atmosféra řízná... nevidím důvod proč se nenechat zas jednou naporcovat.(16.10.2018)

 • JohnnyD
  ****

  Halloween 2018 je bezprecedentným potvrdením statusu Michaela Myersa, ktorý žáner slasher stvoril a v každej jeho etape prispel zásadným filmom a dnes ho možno začať považovať za rovnako legendárnu postavu ako Draculu či Frankensteinovo monštrum. Film ponúka viaceré zaujímavé motívy a to najmä posun postavy Laurie Strode, či šokujúci zvrat pred policajným autom. No práve ten, ktorý tak rýchlo ako začne, aj skončí, je skvelým príkladom toho, že Gordon a spol nemali odvahu vydať sa skutočne inou cestou. Podľahli čaru nostalgických "legasequelov" a až príliš sa vyžívajú v parafrázach originálu, čím sa dostali do pasce, čo vidieť na finále. To je síce pomerne originálne (i keď prehodený koncept obete a lovca sme videli už v Halloweene H20), ale keď dôjde k samotnému koncu, ten už len beznádejne variuje konce dvoch predošlých dielov ságy. Na rozdiel od ostatných citácií vo filme (menovite napr. šatník, posteľné prádlo, duch, či vyučovanie v škole) to ale skôr ako účel budí príklad toho, aké náročné je ukončiť film inak, ako to už desať krát pred vami urobili iní tvorcovia. Halloween 2018 je skvelý, nekompromisný slasher, ale dvadsať rokov starý Halloween H20 je menej nostalgický, fatálnejší a lepšie vyrozprávaný. Budúcnosť žánru preto predstavuje skôr It Follows. Halloween 2018 je až príliš zahľadený do minulosti. PS: môj článok o naratíve ságy: http://dennikn.sk/blog/596710/oda-na-halloween-a-jeho-nekonecne-pokracovania/(18.10.2018)

 • MrHlad
  ****

  Šílený vrah Michael Myers se dostal na svobodu a jde si pro Laurie Strode, která mu při jeho prvním řádění unikla. Je z ní sice psychická troska, na tenhle střet se však připravovala čtyřicet let. Přežít může jen jeden, ale umřít může úplně každý... Nový Halloween jde ve stopách původní jedničky a odmítá se přizpůsobovat novým trendům a současnému stylu. Je to oldschool, který se nebojí dlouze budovat napětí, umí se dostat pod kůži a odmítá laciné násilnosti. Místo zbytečné brutality spoléhá na nepříjemné mrazení v zádech, výborné herce a to nejtradičnější „halloweenovské“ strašení ve stylu klasického prvního dílu. Jestli chcete moderní horor, hledejte ho jinde. Pokud jste ale fandové Carpenterova filmu, nic lepšího jste snad ani dostat v kině nemohli.(17.10.2018)

 • Cappuccino
  ***

  Očakávaná nostalgia sa veru nekonala a dejová línia Laurie Strode je postavená tak trochu na hlavu. Svoj život obetovala tomu, aby naučila svoju dcéru brániť sa pred zlom/Michaelom a nakoniec sa ani jedna z postáv nespráva v akcii racionálne. Michael navyše pri vraždení nepoužíva žiaden špecifický kľúč, pričom sa prapodivnou náhodou zameria práve na okolie Laurinej vnučky a k Laurinmu domu sa dostane úplnou zhodou náhod. Samotný Myers je síce v boji oproti každému výsostne OP, ale chýba mu akýkoľvek náznak stratégie, a tak sa len náhodne potuľuje vraždí, pričom úplnou náhodou zväčša narazí na väčšinu hlavných postáv. Všetky tieto logické kiksy mi nedovolili užiť si nový Halloween naplno.(9.12.2018)

 • Psema
  ****

  Škoda plnotučných žánrových klišátek, oslých můstků v logistice a absence logiky u (záměrně?) mužských postav. Starý dobrý Johnny C. totiž pumpuje do Michaela neředěnou soundtrackovou infuzi, Jamie si s chutí ohlídala scream queen korunku a Green má hned několik výborných nápadů (nejen u killů), za které si stojí za to tenhle návrat domů užít. H20 nicméně bavila víc a i obrat kořisti v lovce byl u ní divácky orgasmičtější. 7/10(16.10.2018)

 • - Spoiler: Scénu, kdy se Oscar (Drew Scheid) snaží utéct Michaelovi a jeho plášť se chytne o plot, a následně ho Michael bodne a napíchne na plot, nosil režisér filmu v hlavně 15 let a trpělivě čekal, než ji zrealizuje. [Zdroj: fandimefilmu.cz] (maruna0007)

 • - Režisér John Carpenter se rovněž podílel na scénáři, zaštítil film finančně a se svým synem složil soundtrack. (Stoka)

 • - Na začátku filmu, při návštěvě reportérů Laurie, je vidět, že se musí projet přes bránu, která se otevírá uvnitř z domu. Ke konci ale přijede Michael v policejním voze, aniž by mu kdokoliv bránu otevřel. Podobná věc je možná vidět i u vnučky Allyson (Andi Matichak), která při útěku z policejního auta lesem prostě proběhne přes střelnici až k domu, aniž by musela překonat jakýkoliv plot. (Guilemot)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace