• filmharmony
  *****

  film, který je neoprávněnně opomíjen... Romy Schneider v jedné ze svých nejlepší rolí... zajímavě konstruovaná věrohodnost hlavní postavy... hudba na jedničku... drama, kterému neobvyklý rytmus dodává na síle... prostředí velkých financí ve 30. letech naprosto přesné a to, že vyjímečnost velkých obchodníků není jen vynálezem moderní podoby Wall Street... skvělý dabing, který nás a díky za to, provází nadále...(24.10.2013)

 • Aky
  ****

  Romy Schneider film samozřejmě táhne, ale nejen kvůli ní stojí za shlédnutí. Atmosféra meziválečné Fancie je podána věrohodně, že by se na ni dalo sáhnout, příběh má napětí, nepředvídané obraty, zpočátku nepříliš sympatické hlavní postavě vás v průběhu děje donutí držet palce, i ostatní herci jsou skvělí - radost pohledět.(4.12.2011)

 • Roman Albach
  ****

  Snímek, který téměř celý leží na bedrech Romy Schneider. Ta se ovšem role úspěšné a charismatické ženy, která vynikala ve světě patřícím ještě nedávno jen mužům, zhostila na výbornou. Poslední scény, kdy madame 8 % se snaží za každou cenu dostát svých slov, ale je zrazena lidmi, na které se spoléhala, jsou velmi silné stejně tak, jako okamžik, kdy po výstřelu atentátníka smrtelně zraněná klesá k zemi..... vynikající snímek a vynikající Romy Schneider. Určitě stojí za zhlédnutí.(5.2.2010)

 • dopitak
  **

  Spíš než drama životopisný film, ale s tak unylým tempem, že jsem si až zoufal. Většině smrtelníků budou cizí všechny ty burzovní transakce a výrazy, a na nich stojí celá první část. V té druhé, popisující pád prý velké bankéřky, se dočkáme ošklivých scén ze sanatoria/věznice/kláštera. Ani dobrý dabing České televize z počátku 90. let z tohohle trápení klenot nevybrousí. Romy Schneider byla krásná a svůdná o dvacet let dřív, takže její milostná dobrodružství v Bankéřce jsou jen pro otrlé.(26.5.2013)

 • borsalino
  ****

  Nevšední drama z oblasti finančnictví, ve kterém se blýsklo neuvěřitelné množství významých herců. V podstatě film stojí a padá s přesvědčivým výkonem Romy Schneider a tento fakt byl velmi milým. Pozoruhodně zápornou roli vzal Trintignant či Brasseur a bylo to docela zajímavé. Rozhodně drama, které stojí za shlédnutí.(28.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace