Nastala chyba při přehrávání videa.
 • llydeb
  ****

  Ve svém žánru si Grand Hotel zaslouží slušné hodnocení - uvidíte pád ze schodů, únos, intriky, záměnu postav, zakázanou lásku, nevěru, nečekaná odhalení ... Postavy nejsou zcela černobílé. V hotelu se vraždí jak na běžícím pásu, takže nejde čistě o romantický seriál. Zajímavé je i prostředí z počátku 20. století. Pozor na spoiler od Kri-kri. Pokud se učíte španělsky, lze doporučit.(17.10.2016)

 • poppy75
  *****

  do nadhernej adriany ozores som sa zamilovala s akou lahkostou hra dominantnu donu teresu...ovela vyzivnejsi serial nez porovnavany downton abbey...alicia sa chova ako uplne blba trubka,na mieste julia by som na nu davno kaslala...javier je vtipnym momentom,rovnako ako hlasky detektiva ayalu...ocenujem aj agathu christie :-) ...je tu vsetko-drama.vela krvi,nezna laska,hnusne intrigy,smrt,tajomstva-a v tom je malicky zadrhel-akoby tvorcovia po uvodnych castiach chceli vytazit z uspechu a nasledne dej zbytocne natahovali stale novymi zvratmi a novymi okolnostami,do deju sa priplietli aj tazko uveritelne sceny...je na skodu,ze emotivnost a bohaty dramaticky dej v serialoch tohto typu je automaticky hadzany do skatulky telenovela,lebo svojim nadupanym dejom tomu odporuje...odporucam,nudit sa nebudete...(10.6.2018)

 • Kri-kri
  *****

  Po internátu a Na lodi jsem náhodou natrefil i na tento poměrně nový španělský historický seriál a tak mě pohltil, že jsem všech 39 dílů shlédl v rekordním čase pouhých čtyř dnů a nocí, téměř bez spánku! Grand Hotel je dle názoru některých komentátorů španělská obdoba britského Panství Downton, z mého pohledu ovšem daleko napínavější, zábavnější, pestřejší a emotivnější. Na rozdíl od dříve shlédnutého Internátu zde nebyla žádná postava, která by mi vyloženě vadila, dokonce i tu zlatokopku a prospěchářku Belén v některých momentech musí divák litovat. I když je fakt, že v posledních dílech se Alicia v dané situaci chová dost iracionálně a všechno jen komplikuje. Celkem zbytečná mi přišla role Angeliny sestry Violety - jak přišla, tak zase odešla a kdyby se v seriálu vůbec neobjevila, nijak by to na ději nebylo znát. Zajímavý byl nejen příběh ústřední dvojice - Julia a Alicie, ale i Andrése s Belén, Sofie s Alfredem a dalších. O humorné pasáže se postaral nenapravitelný smolař a sukničkář Javier, který díky svým neřestem několikrát jen zázrakem unikl hrobníkovi z lopaty. O zvláštní navození tajemna s krimi zápletkou se postaral záhadný sériový vrah se zlatým nožem a v prvních epizodách diváka spolehlivě vtáhne do děje i pátrání po Juliově nezvěstné sestře Cristině. Tajná místnost s vchodem přes skříň je zřejmě inspirace z Internátu. Jediné, co mi hlava nebere je, že i když Diego v průběhu seriálu zastřelil několik lidí (většinou vyděrače nebo nepohodlné svědky znající jeho minulost), jeho činy zůstávají nepovšimnuty a nepotrestány, dokonce ani jindy nápaditým a charakterním detektivem Ayalou. Stejně tak je zvláštní, že Sofii celkem snadno prošly dvě vraždy a i Doni Terese prošla nájemná vražda. Za jednu z nejemotivnějších scén považuji popravu Andrése, u toho se jen stěží dá ubránit slzám. Díky epidemii cholery byl děj napínavý i během posledního dílu. Úspěchu seriálu si všimli i Italové a v roce 2015 natočili vlastní verzi. Velmi povedený a na profesionální úrovni je i slovenský dabing, což jen umocňuje divácký zážitek. Český dabing mi připadá podstatně horší, většina hlasů na danou postavu nesedí a někteří dabéři mluví i čtyři role. Navíc 14-dílnou 3. řadu v české verzi nesmyslně sestříhali na 24 epizod po 45-ti minutách. Nebývá mým zvykem vysoce hodnotit nejnovější seriály, ale i tentokrát ze svých zásad slevím a Grand Hotelu uděluji zasloužený plný počet 5 *. 90%(3.9.2016)

 • Piri
  ****

  Kvalitný seriál, rozhodne lepší ako iné podobné kúsky, síce sa tiež nevyhol banalitám, ale diváka vie dobre nabudiť na ďalšiu časť. Čím viac dielov pribúdalo, tým to dostávalo väčšie grády. Slovenský dabing k tomuto seriálu je priam grandiózny. Adriana Ozores je veľmi zaujímavý typ ženy, ak by som globálne hodnotil najkrajšiu ženu v tomto seriáli, bola by to práve ona a asi aj Luz Valdenebro, z vedlajších úloh by to bola Olga Alamán a Silvia Marsó. Paradoxne údajne najkrajšou postavou mala byť Alicia / Amaia Salamanca, ale tá je úplne mimo :)(31.7.2015)

 • Frodule
  ***

  Španělská slátanina na bázi telenovely s překvapivým napětím. Ze začátku vás může odradit jistý amaterismus ze strany herců i štábu, ten se ale v průběhu mění k lepšímu (buď to, nebo si zvyknete), zlášť herci se vybičují k dobrým výkonům a napětí vás nenechá klidnými, i když víte, že příběh má mezery a často je až bolestivě nelogický (v jednom hotelu nejsou schopni najít hledanou osobu, která se pohybuje po chodbách za denního světla a plného provozu). Postavy jsou někdy nesnesitelné a navíc nechybí specifický jižanský romantický patos. Nenechte se odradit - k oprášení jazyka dostatečná zábava.(1.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace