poster

Marie, královna skotská

 • Velká Británie

  Mary Queen of Scots

 • USA

  Mary Queen of Scots

 • Slovensko

  Mária, kráľovná škótska

 • Austrálie

  Mary Queen of Scots

 • Nový Zéland

  Mary Queen of Scots

Drama / Historický / Životopisný

Velká Británie / USA, 2018, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • adam9
  ***

  Důraz na ženský vzdor, který i přes obdivuhodnou odvahu a vytrvalost stejně v tom mužském světě neobstojí, je takřka všudypřítomný, což filmu v celkovém dojmu citelně ubližuje. Je to škoda, protože herecký talent a zajímavá historická látka přišly kvůli zmatenému vyprávění a zbytečnému, přehnanému obdivu ke skotské královně tak trochu vniveč.(7.2.2019)

 • Johnny.ARN
  **

  Akože tie dynastické nezhody by sa dali veľmi pekne a svižne natočiť aj za pár minút. Chcem však isť na Oscara, preto nech to má 2 hodiny, rozpatlané všetky možné situácie, orgazmy, pôrody, opustené postavy, veľmi divné zlomenie postáv a samozrejme aspoň jednu bitku "armád". Nikdy ma tieto anglické dejiny nebrali a už vôbec nie keď sa nevedeli dohodnúť dve tvrdohlavé kráľovné. Ryšavé, bez duše. Ronanka ale veľmi v pohode, dobre namaskovaná, dobre zahrané, vedel som prečítať z tých jej veľkých očí emócie a niekedy stačilo aby len kývla hlavou a bolo. Margotka ani veľmi nemala čo hrať. Kostýmy ale boli veľmi fajn, dizajnéri sa pohrali. Nedovolím si odhadovať historickú presnosť, ale vizuálne vyzerali veľmi pekne. Makeupu tam veľa nebolo, preto postrádam význam nominačky. Rozhodne to ale nie je film na nudné nedelné popoludnie do telky. Tolko nudy by jeden neprežil. Mna to nebavilo, nedokázalo ma strhnúť ničím a bol som rád, že to skončilo. 2 z 5 ( CC, Eurodiera, BA )(15.2.2019)

 • KlárkaS
  ***

  Film od ženy. O ženách. O ženských věcech. Hurá! Hurá? Ne, je to jen ultra korektní, prostříhaný kostymní (velký palec nahoru) drama, na který se pěkně kouká, ale bohužel sem tam to nedává moc smysl. Některé pravděpodobně silné scény tak vůbec nevyzní, protože jakýže má ta Mary vlastně vztah s touhle a touhle postavou? Asi se holt stříhalo víc, než by bylo dobrý. Škoda, potenciál to mělo velkej, ale je to těžkej průměr:((19.1.2019)

 • Enšpígl
  **

  To, že je Marie ženský film mě vrásky nedělá i když ten rozhovor mezi dvěma panovnicemi, měl asi být vrcholem filmu, ale já se fakt připadal jak v poradně pro přecitlivělý. "chtěla jsem před tebou vypadat co nekrásnější " ještě že tam neřešili, kdo jim ty hadry ušil a jestli držej dietu. Ale budiž od ženskejch těžko můžu čekat dialogy o tom, že ulovili prase, ožrali se a oprcali dva vojáky a pak je za špatnej jazykovej výkon nechali popravit, korn ne v tomhle filmu, kde se silně dbalo aby vše bylo přijatelné a nikdo se nad ničím nepohoršil. Daleko větší průser je fakt, že tvůrci naprosto rezignovali na vyprávěcí strukturu příběhu, tady jdou některý scény po sobě tak nešikovně, že vůbec nedávají smysl. Brutální střih naprosto zničil dynamiku vyprávění, naprosto se nevěnovaltžádný postavě, tak abych měl pocit že mě na někom nebo na něčem záleží, protože on/ona je takovej či makovej. Fakt průser. Ano jasně kostýmní práce, maskérská práce, lokace skvělý. Herecký výkony dvou hlavních ženských představitelek rovněž skvělý i když mě velmi zklamalo, že má milovaná Margot má ve filmu tak malo prostoru. Naštěstí Saoirse Ronan je charismatická skvělé herečka z užasnýma modrýma očima, takže dost možná díky jejímu šarmu a talentu má ode mě film ty dvě hvězdy, jinak by to byl vysloveně pohřeb.(7.2.2019)

 • D.Moore
  ***

  Tak takhle ne... Podívejte se na tento film a pak na jeho takřka stejnojmenného předchůdce z roku 1971 a uvidíte rozdíl málem propastný. Oba snímky mají společné snad jen dobré obsazení hlavních rolí, krásné kostýmy a hudbu (ta Richterova se té Barryho opravdu podobá), jinak je ale na novějším skoro vše špatně. Děj je zkratkovitý, zmateně skáče vpřed o celé roky a snad i o dekádu, zatímco Marie Stuartovna za 25 let takřka nezestárne. Intrikuje se sice pěkně, ale i člověk, který má o těch událostech nějaké povědomí, stejně chvílemi znejistí, co se právě děje. Největší minus této nové Marie ovšem je, že skoro nutí diváka, aby po skončení otevřel nějakou knihu a přečetl si, oč tam vlastně šlo. To v případě staršího filmu nemusí, protože má naopak pocit, že se dozvěděl vše.(7.2.2019)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 15. listopadu 2018 na American Film Institut Festivalu v Hollywoodu. (Varan)

 • - Do hlavní role byla také zvažována Scarlet Johansson. (Stoka)

 • - Margot Robbie zpočátku nechtěla vzít roli královny Alžběty, přijala ji až po tom, co jí Josie Rourke poslala dopis, v němž bylo napsáno, proč ji pro svou roli tak moc chce. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace