poster

LEGO® příběh 2

 • USA

  The Lego Movie 2: The Second Part

 • Dánsko

  LEGO Filmen 2

 • anglický

  The Lego Movie 2

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA / Dánsko / Austrálie, 2019, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sala1
  ****

  Pri hodnotení tohto filmu treba brať do úvahy v prvom rade pravidlá a základné prvky s ktorými film pracuje a ktoré vytvárajú koncept filmov ako takých. Tvorcovia sa absolútne spoliehajú na znalosť predchádzajúceho filmu a od začiatku servírujú nové dobrodružstvo v novom svete s novými postavami, čo všetko vytvára záujem o snímku. Kadencia vtipov, akcie a energia filmu sú hlavnými devízami a opäť treba počítať s tým, že popri zachraňovaní sveta si vypočujeme vtipnú hlášku padajúceho Lincolna alebo nájdeme vo ventilácii známeho hrdinu. Film si dovoľuje vytvoriť opäť jeden zaujímavý zvrat, ktorý súvisí aj so zrušením štvrtej steny v závere predchádzajúceho filmu. Tieto dve dejové linky sa prelínajú až do prekvapivého záveru, ktorý si pochvaľujem, na druhej strane však pre mladšieho diváka môže pôsobiť mätúco a po skúsenosti z kina aj pôsobí. Napriek tomu že je snímka rámcovaná jasnou výpoveďou, si myslím, že film pre najmladšieho diváka nie je. Ďalším veľkým plusom sú nové postavy - zvlášť Rex a kráľovná Dupla. Autori im zverili zásadné kľúčové rozhodnutia v deji a urobili z nich tak základných hýbateľov, keďže Emmet ako taký, je v zásade postava s jednou dimenziou. Naozaj zaujímavú linku tú má napríklad aj Batman, čo by som po jeho sólovom filme ani veľmi nečakal. Či je všetko úžasné, je na vás, autorom sa však podľa mňa zatiaľ úspešne darí držať latku nastavenú prvým dielom a naďalej pokračovať v inteligentnej práci s ňou. Viac tu: http://youtu.be/HA4K8HCpnRg(8.2.2019)

 • M.i.k.e
  ****

  dvojka navazuje přesně tam kde skončila jednička a nakonec je její nejslabší stránkou to,že je vlastně úplně stejná a tím pádem nemá čím překvapit.Je zvláštní takhle mluvit o něčem co zkopírovalo svoje vlastní funkční postupy (které jsou i nadále funkční),ale je to tak.Pořád je tu nějaké to malé moudro,přehršel nápadů a odkazů na všechno možné (z nichž dobře polovinu děti absolutně nemůžou pochopit) a samozřejmě písničky,které mě překvapivě bavily mnohem víc než terorizující všechno je tu boží.Dabing protentokrát úplně v pohodě a to dokonce i v rámci songů...80%(16.2.2019)

 • husokachna
  ****

  Líbilo se mi to a nebojím se říct, že chvílema možná i víc než první díl. A ano, i mě hrálo v hlavě, proč sakra dělat druhej díl...a jak, aby to nebylo trapný. A myslím, že trapný to není a povedlo se to jak mohlo. Moment překvapení je sice pryč, pointa je v podstatě jasná od třetí minuty, ale člověk si může pořád hledat analogie lego světa s tím opravdovým. Jsou tam, ale nejsou bůhvíjak na sílu. Výtku, kterou slýchám vůkol, že to skáče z místa na místo, nemá to nějakej pevnej příběh, neberu, protože to přesně dělal i první díl. Jen v tomto případě už VÍME, a tvůrci si uvědomují, že jsou v koutě a tak se s tím nese*ou a přechází na jinou úroveň vyprávění. Proto tady máme intermezza, kdy se odmaskuje fantazie (a vidíme kosmickou loď, která si před chvílí svištěla kosmírem, zavěšenou na provázku), máme tady sebeuvědomující humor, meta hlášky (přehlédnutelný odkaz na Chrise Pratta a jeho zhubnutí, paráda). A jak mě v poslední době všechny ty meta věci nebaví (mírně řečeno), tak tady mi to absolutně nevadilo a naopak mě to královsky bavilo. Humor je parádní, dabing to (asi) moc nekazil a třeba songy (aha takže on je to muzikál :-)) v češtině jsem si vyloženě užil. Jo, tohle bylo fajn, šel jsem na to s nulovým očekáváním (oproti jedničce) a proto jsem možná byl spokojenější než před pěti lety. PS: a dinosauři jsou borci - vestovní kámoši, pecka.(11.2.2019)

 • RAFT
  ****

  A nmáme tu pokračování LEGO® příběh 2 dalo by se říct že, animák je daleko lepší než lego Batman film ale ,lepší než lego příběh ,tak to ne.Sranda tu a tam je ,Bruce Willis nezklamal jako figurka do lega dobrý.Pokračování bych klidně dal akorát by ji museli natočit režiséři prvního dílu.Za mě 75% víc ne.(10.2.2019)

 • 3DD!3
  ****

  Mimozemští návštěvníci z minulého dílu po sobě nechali pustou poušť ve stylu světa z Šíleného Maxe, ale bude hůř. Přichází třpytky a flitry... Sestrovražedý souboj začíná. Pokračování přišlo o moment překvapení, ale pořád má kouzlo. Skvělá zábava s hromadou odkazů, i když tentokrát více pro děti, děti dívky. Musím že sklepa vyhrabat krabice. Cítil jsem se téměř pohnutě. Není moc dětských filmů, které vám řeknou, že dospět je špatné. Že dospět znamená prakticky skončit.(10.2.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace