poster

Favoritka

 • Velká Británie

  The Favourite

 • USA

  The Favourite

 • Slovensko

  Favoritka

 • Austrálie

  The Favourite

 • Nový Zéland

  The Favourite

Drama / Komedie / Historický / Životopisný

Irsko / Velká Británie / USA, 2018, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Alqarin
  ***

  Nejpřístupnější Lanthimos – odpadá jelenovská samohana, ale bohužel taky humrovská potutelnost. Výsledkem je cosi uspokojující choutky obyčejně vyhrazené pro Hru o trůny, tedy vzrušení z hnusáckého intrikaření. Cosi rezonujícího s aktuálnější situací se tu taky dá najít, ale upřímně se mi stejně pořád kradla na mysl otázka, proč točit zrovna tohle. Kdybych se rozhodoval podle synopse, a ne režiséra, v životě bych na to nešel.(21.1.2019)

 • claudel
  ****

  Laskavý divák znalý jeho předchozích filmů panu režisérovi promine veškeré výstřednosti, protože nezbývá nic jiného než uznat, že jsou originální. A navíc vybral pro toxické a ujeté vztahy na královském dvoře prvotřídní herecké trio, které pobaví, rozesmutní a nadchne. Sám sebe se ptám, proč jsem jen fandil Emmě Stone, možná z mé přirozené potřeby chránit a fandit vždy slabším, byť je to někdy sporné a zdánlivé.(16.2.2019)

 • Marius
  ****

  Kostýmovka? Nie, toto sa nedá porovnávať ani len s minuloročnou ruskou Matildou, nieto s Marie Antoinette alebo inými kostýmovými perlami. Historický ? Vo veľmi hrubých črtách. Psychologický? Too wannabe. Novátorská kamera? Akože keď poprestrihávame s pár zábermi cez extrémne širokouhlé objektívy bez toho aby to malo nejaký symbolický zmysel (učte sa od Spalovača mrtvol), tak načo. Záberov, kde by som si povedal, že je to fakt krásne veľmi poskromne (aj v tomto sú lepšie vyššie uvedené kostýmovky). Takže smerom nahor to ťahá len Rachel Weisz, Olivia Colman a Rachel Weisz. 7/10(8.2.2019)

 • Pajky3
  ***

  Portsmouth, 9.1.2019 Hodně zvláštní film, který se mi rozhodně netrefil úplně do vkusu. Dobová výprava byla super a hudební doprovod udržoval pozornost od začátku do konce. Všechny tři herečky sice hrají jako o život, ale čekal jsem od příběhu něco jiného. Na začátek roku 2019 jsem si tak jako první film v kině nevybral zrovna ideálně.(10.1.2019)

 • vurhor
  ****

  Na první pohled se může zdát, že film je jenom dalším britským aristokratickým dramatem, kde se vznešeně hovoří, ženy se procházejí v parcích, plus sem tam se rozjede nějaká ta romantika. Favoritka je v tomhle ohledu ale daleko surovější. Na nějakou romantiku, přátelství a pohodovost nechť divák rychle zapomene, snímek se totiž vyžívá v tématech pomsty, intrik, vulgarity, přetvářky, plus i šílenství. Stačí se podívat na tři hlavní ženské postavy - jedna je psycho (královna, jak jinak), druhá je velká svině, třetí menší svině. Mezi tímto trojúhelníkem se ale rozehraje velice kvalitní a docela depresivní drama o moc a přízeň, ze kterého se občas člověku zvedne žaludek. Co si budem povídat, film je to divný. Má divný konec, divnou hudbu (jak z nějakého psychologického hororu), divný lidi. Ale zároveň se na to stejně kouká sakra dobře. Práce s kamerou velmi pěkná, obzvlášť ty švenky, plus všechny tři herečky jsou naprosto fenomenální. A ta Weiszová zraje jak víno. Ve výsledku docela bizarní chladná podívaná, které by možná neuškodilo pár škrtů ve scénáři, ale stále podivně podmanivá. I když s tou utahaností by někdy taky mohli brzdit. Nějakýho toho Oscara by to ale rozhodně vyhrát mělo. Slabší 4*(7.2.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace