poster

Overlord

 • Nový Zéland

  Overlord

 • Austrálie

  Overlord

 • Velká Británie

  Overlord

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller / Válečný

USA, 2018, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lamps
  ***

  Audiovizuálně pecková, režijně a scénáristicky špatně uchopená grindhouse střílečka, která by s daným příběhem nejlépe fungovala jako počítačová hra - dvě třetiny poměrně realistické válečné akce a laciné psychologie a závěrečný level jako bonbónek s akčně-hororovým laděním, kde musíte sejmout soupeře s o něco tužším kořínkem. Ve filmu ale tenhle postup dvojnásobně zamrzí - jednak se samozřejmě nesplní očekávání v podobě svižné a napínavé řezničiny, jednak vzniká dojem seriózního válečného dramatu, které bere zápletku s oživlými mrtvolami smrtelně vážně, ale ukončuje ji lavinou akčních klišé a hláškujícím obětujícím se hrdinou. Není to vůbec špatný film, protože v rámci vytyčených měřítek se scénář odvíjí v podstatě logicky a promyšleně, jen je hrozná škoda, že námět zůstal nenaplněn opačným protěžováním zásadních motivů (sledujeme vlastně válečnou misi, do níž se zombíci dostávají tak nějak omylem a fakt nepůsobí krutě realisticky a hororově, jak byl asi záměr) a celkovou vyměklostí (tady se mělo mnohem víc obrazově přitvrdit). Určitě hodné pozornosti pro výbornou úvodní dvacetiminutovku a zajímavou alternativu válečného žánru se spoustou dílčích nápadů, zásadní zářez do béčkových, záměrně přiblblých krváků však nečekejte. Pro mnohé možná naštěstí, za mě bohužel. Více zde.(5.2.2019)

 • Remivsremi
  ***

  Technicky dobře zvládnutý film, který se ale na své možnosti drží až příliš zpátky. Je tady více klasické ala válečné akce než té zombie hororové. Mohlo se jít víc na dřeň. Ani těch živích mrtvoláků zde nenajdete tolik, kolik byste si přáli. Jinak se na snímek dobře kouká, rozpočet se využil v tomto ohledu do posledního centu. Užil jsem si zejména výborné práce kameramana. Použijí se řízné prostřihy i smysluplné dlouhé záběry bez přerušení. Příbehově se jedná o stokrát viděné a jde o nejslabší článek celého projektu. Když budete správně naladění, bude to pro vás čtyřhvězdíčková akční jízda, jinak se ale Overlord zařadí do kvalitnějšího průměru.(7.2.2019)

 • Corpsegrinder
  ****

  Bavil jsem se celý dvě hodiny. Ano neni to nic co by posadilo na prdel ale v rámci hororů z 2. světový to nejenže vypadá celkem slušně natočeno, ale hlavně to drží pozornost. Set design byl moc pěknej a uvěřitelnej, zvuková stránka filmu silná (takhle kulervoucí zvuk střelby potřebuje každej film) a najde se i trocha výživnýho gore kde uletí pár hlav nebo noh. Možná mohlo bejt víc monster a transformovanejch vojáků. Postavy trochu slabší, toho drsnýho korporála Kafku jsem tomu frajerovi z 22 Jump Street nevěřil, kupodivu uvěřitelná mi přišla ta holka což je většinou kámen úrazu většiny filmů neboť to bejvá právě naopak. Je to tak mezi 3 a 4 hvězdama ale dám víc protože proč ne.(5.2.2019)

 • Helo
  ***

  Vpravdě jsem tu čekal něco trošku míň vážnýho, trošku víc "utrženějšího ze řetězu", než jak to nakonec dopadlo. Tohle se vzhledem ke svý "uvěřitelnosti" bere až moc vážně a to skutečně tak moc, že to v kontextu s tou scifi/hororovostí vlastně nepůsobí moc dobře. Jenže je tu pár "jenže" - je to natočený dost slušně, má to napínavý momenty, má to výborný akční sekvence, přestřelky, exploze a všechno působí sakramentsky fyzicky a doopravdicky a stěží se tu vlastně najde nějaká část, která by dokázala začít nudit.(6.2.2019)

 • iXtr3m3
  ****

  Nedám plný počet, lebo som predsa len čakal trošku niečo iné aj keď svoj podiel na tom môže mať nedávne zhliadnutie Frankenstein Army, čo bol síce low-cost ale čo sa týka obludnosti a kreatúr, tak mať to áčkový rozpočet, tak je to megapecka. Overlord bol našlapaný vojnovo-akčný snímok, ktorý od určitého momentu prejde do sčasti zombie tématiky. Škoda, že si to všetko necháva pre seba tak dlho, dlhšie, ako by som chcel a ako som čakal. Na druhú stranu, brutalitou sa tu fakt že nešetrí, áčkovo-béčkový rozpočet je poznať od prvej minúty v skvelej kamere, hudbe, dobrom castingu, dobrej výprave, jednoducho všetko len krôčik od samotného vrcholu. Postavám som fandil a mal o ne strach, to je dnes už svetlá výnimka a tie masky a triky najmä s tou chrbticou, samotnou hlavou a potom záverečným bossom, tak to bol jednoducho luxus, ktorý sa len tak nevidí a nespomínam si za pár rokov dozadu na nič aspoň trošku kvalitatívne podobné. Vedel by som si predstaviť skvelé pokračovanie s inými hercami a väčším dôrazom na nemeckého mini-mengeleho kríženého s doktorom frankensteinom.(7.2.2019)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 22. září 2018 na Fantastic Festu v USA. (Stoka)

 • - Producent J.J. Abrams na CinemaConu 2018 oznámil, že Overlord navzdory dřívějším spekulacím nebude patřit do Cloverfield univerza. (NiWi)

 • - Písnička, která hraje na konci filmu, je „Bridging The Gap“ od Nas. (Bioscop)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace