poster

Spider-Man: Paralelní světy

 • USA

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • Slovensko

  Spider-Man: Paralelné svety

 • Nový Zéland

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • Velká Británie

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • Austrálie

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • Kanada

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pepo
  ****

  Spider-man: Paralelné svety je splneným snom všetkých fanúšikov tohto superhrdinu. Je v ňom totiž všetko. Milované postavy, prísna komiksová štylizácia (Leeho Hulk a Scott Pilgrim sú oproti tomu tradičná filmografia), množstvo easter eggov a najmä zaujímavý koncept. Výborný animák, ktorý nespúšťa nohu z plynu a občas si tým trochu ubližuje. Je to totiž príbehovo zaujímavý, v maličkostiach neodolateľný a po formálnej stránke fantastický.Ponúka zaujímavú štruktúru rovnako ako nosné postavy. Svoja sebauvedomelosť je mimoriadne chytľavá a ja som konečne pochopil ako si asi tvorcovia Deadpoola (ktorého príliš nemusím) predstavovali, že ich filmy majú vyzerať. Škoda zbytočne preplácaného finále a toho, že občas je tam toho možno až príliš veľa. Veľmi silných 8/10(6.12.2018)

 • vyfuk
  ****

  Odcházel jsem z kina asi nejvíce unavený za posledních několik let. Film, který je tak propracovaně sofistikovaný, že vás z toho prostě bolí hlava. Animace, který vypadá jako kdyby se Andy Warhol dal na animované filmy, jako kdyby jste žili najednou v komiksu, pomalá skoro až zasekaná, ale tak, že to prostě skvěle funguje. Příběh ještě ke všemu originální s humorem i pointou, který někdy může sice přehánět své vlastní kvality, ale menší nedostatky obejdete. Protože se vlastně díváte na nadčasový film. Na něco, co tu vlastně ještě nebylo. A co víc, tak si to asi neuvědomí bohužel každý. Velmi silný zážitek a kandidát na animák roku, ne-li desetiletí. Tohle je prostě něco, co tu ještě nikdy nebylo.(19.1.2019)

 • JohnnyD
  *****

  Skvelá zábava s chytrým scenárom, dobre napísanými postavami a úžasnou animáciou. Čo sa týka príbehu, paralelné svety sme videli už u Ninja Korytnačiek a nespočetne krát aj v animovanom Batmanovi. Svojim metahumorom skombinovaným s emotívnymi postavami seriál pripomína akúsi serióznejšiu verziu neskorších dielov The Batman: The Brave and the Bold. No skutočne revolučnou je animácia. Konečne sa niekto odvážil vyprodukovať drahý animovaný komiksový film s 3D animáciou renderovanou a štylizovanou ako komiksové políčka.(13.1.2019)

 • Nevka
  *****

  Ač se k filmu vracím s několika denním odstupem, tak jsou emoce, které ve mně Sony vyvolalo naprosto autentické. Až na epileptický začátek Spider-Verse potvrzuje domněnku, kterou jsem si vytvořil při prvním traileru. Neortodoxní a dokonalá animace totiž bez problému strčí do kapsy 3 Venomy (ty filmové), a nastavuje extrémně vysoko laťku i skvělým DC animákům. Scénáristické duo, které má společně na svědomí například druhou Jump Street (navíc Phil Lord napsal i dokonalé "Trakaře" a Lego Movie) vytvořilo neuvěřitelně komplexní svět plný sympatických postav, emocí i skvělého příběhu.Nejvíce prostoru pak logicky dostává Miles Morales (jehož strejda se objevil i v Homecomingu - Donald Glover) a klasický Spidey (Peter Parker). Chemie jednoduše funguje, a navíc se nevytrácí ani ve chvíli, kdy dorazí Spider-Gwen a v 2/3 filmu i zbytek pavoučího ansámblu. Tam potěší hlavně Peter Porker (skvělý český překlad Petera Párka). Noir a Peni už nemají dostatečný prostor na to, aby vynikli. Cameo Stana Lee je potom jedním z nejsmutnějších momentů filmové historie a doslova vás donutí k pláči. Co více říct... Amy "Packal" to výjimečně dokázala a já jsem přímo nadšen!(24.12.2018)

 • Stanislaus
  ****

  Nejnovější Spider-Man je rozhodně nadmíru originální a unikátní snímek, co se výtvarné stylizace i způsobu vyprávění týká, a zaslouží si plnou diváckou pozornost a kinoprojekci, jelikož na malé obrazovce by se onen nepřehlédnutelný vizuál úplně ztratil. Zpočátku mi animace přišla poněkud trhaná a nepřirozená, avšak po chvíli se tomu člověk dostal pod kůži a mohl si užívat onen komiksu velice věrný vizuál. Ve výsledku je tento film je řádně svižný, umírněně humorný a třešničkou na dortu je posledních dvacet minut, které jsou ultimátně megaakční a místy i celkem náročné pro obyčejné smrtelné oko. Zkrátka velmi solidní kousek z marvelovského vesmíru, který si však razí vlastní cestu, což mu jde ale vskutku skvěle.(22.12.2018)

 • - Ve snímku byla použita kombinace počítačové animace s ruční kresbou. To zahrnovalo hned několik unikátních animačních technik a technologií, které si studio Sony rozhodlo následně patentovat. (CrypzzXD)

 • - Označení vesmírů, odkud jednotliví pavoučí hrdinové pocházejí, je: Earth 616 (Spider-Man: Peter Benjamin Parker), Earth 65 (Spider-Gwen), Earth 1610 (Spider-Man: Miles Morales), Earth 8311 (Spider-Ham), Earth 90214 (Spider Noir), Earth 14512 (Peni Parker). (UncleMorty)

 • - Peni Parker pochází z alternativní dimenze Earth-14512 a využívá takzváný SP//dr Suit, který podědila po svém zesnulém otci, co zemřel při pilotování tohoto obleku. Peni tehdy bylo devět a později se dozvěděla, že jen ona může tento oblek řídit a nechala se kousnout radioaktivnm pavoukem kvůli ovládání SP//dr Suit. Tento oblek byl vyroben v Oscorpu. (3T)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace