poster

Jurský svět: Zánik říše

 • USA

  Jurassic World: Fallen Kingdom

 • USA

  Ancient Futures

  (pracovní název)
 • Španělsko

  Jurassic World: El Reino Caído

 • Slovensko

  Jurský svet: Zánik ríše

 • Nový Zéland

  Jurassic World: Fallen Kingdom

 • Velká Británie

  Jurassic World: Fallen Kingdom

 • Austrálie

  Jurassic World: Fallen Kingdom

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Španělsko, 2018, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Big Bear
  ***

  Zatímco jak Crichton, tak Spielberg si v Jurském parku (tedy jakési alfě toho všeho jurského) dávali s prvním dinosaurem hodně na čas, v Jurském světě na první ještěrku nemusíme dlouho čekat a divák je svižně uveden do děje na Isla Nublar, kde vládu převzali naplno dinosauři a kde homo sapiens připomínají jen vraky aut v džungli a pozůstatky zábavního parku pozvolna pohlcované džunglí. A ačkoliv poslední návštěvníci - tedy ti kdo návštěvu přežili, už nikdy nechtějí o dinosaurech ani slyšet, už se našla skupinka aktivistů, kteří ty roztomilé ještěrky chtějí zachránit. Na ostrově se k činnosti probudila sopka a výbuch zabije vše živé. Já tedy nevím, ale jednadvacáté století by se mělo nazvat v budoucnu stoletím zachraňovacím. Ať se děje co se děje, vždy se najde někdo kdo musí zachraňovat. Teď se například zachraňuje populace v Africe tím, že se přesouvá do Evropy, nejeden dálniční obchvat udušených měst zase brzdí zachraňovači střevlíků a muchniček, tady jsou to aktivisté co by ty roztomilé pterodactyly co vyzobali půlku návštěvníků, alosaury, raptory, T-Rexe, brachiosaury, stegosaury atd... musí prostě zachránit. A samozřejmě, když je řeč o raptorech, po ostrově někde běhá inteligentní a mazlivá blů... Naštěstí jsou aktivisté vyslyšeni bohatým mecenášem a záchranná výprava může začít... Jenže ouha, nic není tak krásné jak se na první pohled jevilo... Dál nebudu spoilerovat. No co dodat k filmu, vizuální efekty super, na velkém plátně v kině ty výbuchy vulkánu i ještěrky vypadaly super. Co se ale scénáře týče a těch všelikých prapodivných zvratů, z toho mi šla hlava kolem a místo to bylo až k smíchu jak to bylo blbé... Konec si nechal prostor pro další popcornový blockbuster, jen nevím jestli ještě na něj budu chtít do kina jít... Jen díky tomu, že jsem byl odkojen knihami pánů Augusty a Buriana, jen díky tomu, že jsem chtěl být paleontologem a vždy záviděl Rossovi z Přátel jeho doktorát, jen díky knize M. Crichtona co jsem tenkrát četl, jen díky tomu dám za tři uspávací střely. Jen díky tomu, jinak by to bylo jen na dvě... * *(13.7.2018)

 • Ainy
  ****

  V každém díle se vyskytne nějaký hamižný a bohatý nadčlověk, který chce z chudáků dinosaurů vytřískat nekřesťanské peníze. Není díl, kde bych se nesetkala se zákeřnými lidmi, mariňáky a jinými bezpáteřními živly, kterým svědí prsty na kohoutcích kalachů tak, že se nedokáží ovládnout. Fakt jsem zvědavá, co vymyslí teď. Dinosauři mají náhle prostřený stůl, ze kterého jen tak neubude. Musím ale přiznat, že mi celou dobu cvakalo u zadinky. Neustálá rychlá akce od začátku do konce. Ten citový nátlak, když se při opouštění ostrova na nákladní lodi, podívali za sebe si ale mohli odpustit ... To jsem byla doslova nasraná. Jinak cítím, že se to jako celek skutečně povedlo. Nevím ale, jestli bych na to vzala malé dítě, i když jich bylo v kině dost, spíše ne. Je to divoká jízda plná napětí, lekavých scén, útěků, smutku a žraní.(1.7.2018)

 • JohnnyD
  ***

  Fallen Kingdom síce žiadnu dieru do sveta neurobí, no bez hypu, ako mal prvý Jurský svet, a po otrasnej kampani s mizerne nastrihanými trailermi, to aspoň nebolo také sklamanie ako predošlý diel. Je to dobre odvedené remeslo s minimom inovácií, mizerným námetom a rutinným scenárom. Láva, zvrat s ústredným deckom, Jeff Fucking Goldblum a záverečný zvrat to vyťahujú do mierneho nadpriemeru, no obsahovo je to strašná vata a funguje to akurát ako veľký trailer na trojku, ktorá by mohla mať konečne zaujímavejší námet. To citovanie a parafrázovanie klasických scén z predošlých filmov je už neskutočne ubíjajúce.(5.1.2019)

 • Radyo
  ***

  Spotřební doba si žádá spotřební zboží. A bohužel v posledních nejméně 10 letech se řada spotřebního zboží objevuje i mezi filmy. Každý dobrý (nebo aspoň relativně dobrý) film je třeba vykompenzovat nejméně tisícovkou těch méně koukatelných či přímo životu nebezpečných. Jurský svět nr. 1 byl osvěžující a zdařile recykloval téma dinosauřího světa, jeho pokračování ovšem už působí z větší části jen jako snaha využít již namodelované a vyrenderované dinoše k zaplacení luxusní all-inclusive dovolenky hollywoodských magnátů někde v Marsa Alam anebo spíše na Marsu. Během pokusu o záchranu dinosvěta je třeba vystavět nejméně jeden obří oslí most a použít osvědčená klišé v množství větším než velkém, aby bylo zdárně dosaženo cíle v podobě co největšího zisku (platí pro děj i skutečný život). Největší sympatie tak získávají dinosauři, kteří ze svého kouzla (na rozdíl od lidských hrdinů) neztratili nic. Shrnuto - po zhlédnutí JS:ZŘ ve vás zůstane pozitivní zážitek jen o málo delší, než ze včerejší vynikající večeře.(28.6.2018)

 • flanker.27
  odpad!

  Pamatujete toho debila, co spáchal sebevraždu, ale předtím vypustil asi čtyřicet kousků svých mazlíčků jako jsou tygři, lvi a jiná roztomilá zvířátka, mezi lidi? Tak zhruba stejně debilní je tenhle film a jeho závěr tomu nasazuje korunu. Kde skončila myšlenka Crichtonovy knihy? Devalvovaná v nablblém hollywoodském průjmu. Co u Darwina přimělo Bayonu, který se propracoval až do mé topky režisérů, aby se zhostil režie něčeho takového, to nechápu.(15.9.2018)

 • - V prvním díle Jurský svět (2015) při představení gyroskopu bylo řečeno, že sklo neprorazí ani kulka ze zbraně. V tomto dílu ovšem udělat zbraní do gyroskopu 2 díry nebyl takový problém. (petrahel)

 • - Režisér Juan Antonio Bayona obsadil herečku Geraldine Chaplin ve všech svých posledních třech filmech, konkrétně Sirotčinec (2007), Nic nás nerozdělí (2012), Volání netvora: Příběh života (2016) a nebude chybět ani ve čtvrtém - Jurský svět: Zánik říše. (Jamal)

 • - Ve chvíli kdy jsou dinosauři vypuštěni na svobodu a Eli Mills (Rafe Spall) chce utéct i s kostí Indomina Rexe, jsou boční dveře od jeho automobilu otevřené, když ale přijde záběr, kdy se běží schovat pod auto, jsou dveře zavřené. (Chundys)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace