poster

Úniková hra

 • USA

  Escape Room

 • USA

  The Maze

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Escape Room

 • Austrálie

  Escape Room

 • Kanada

  Escape Room

 • Velká Británie

  Escape Room

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2019, 100 min

Režie:

Adam Robitel

Kamera:

Marc Spicer

Producenti:

Ori Marmur, Neal H. Moritz

Střih:

Steve Mirkovich

Scénografie:

Edward Thomas

Kostýmy:

Reza Levy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  ****

  Tyhle variace na Saw/Cube mě vždycky velmi bavili, takže oceňuji každého nového bratříčka. Postavy jsou sympatické, chovají se racionálně a divák má o ně strach, což je u podobných filmů nejdůležitější. Absence gore ve výsledku vůbec nevadí, protože na něj zde nebyl ani prostor. Spíš než horor má Escape Room blíže k Thrilleru, kterému se však daří budovat napětí v hojné míře. Technicky perfektní a všechny místnosti využity naplno a nezklamal mě i samotný závěr, takže solidní a ideální zábava do kina. Jediným mínusem mi přišlo dát na začátek poslední scénu,což lehce kazí překvapení. Robitel se čím dál zlepšuje. 75%(1.2.2019)

 • Johnny.ARN
  ****

  Ono to je v koncovke celkom fajn film. Jasné, má to niekoľko pasáží, kde som si povedal že scenárista fetuje, ale je to zaujímavé natočené, nenudí to, rozumná minutáž a postavy na ktorých vám absolútne nezáleží. Nie je to krvavé, skôr zaujímavé na úlohy a hlavne trošku taký nový vietor. Kludne by som si dal dvojku. 4 z 5 ( CC, Eurodiera, BA )(8.1.2019)

 • J*A*S*M
  ****

  Robitel nabízí přesně to, co sliboval v traileru. Tedy pěkně řemeslně zvládnutý, svižný technologicky - hádankový thriller s příchutí Kostky / Saw. Je to rozhodně stoprocentní popcornovka, žádné hororové umění, které by se mi vepsalo do paměti, ale nemám s tím problém. Kdyby každej popcorn chutnal takhle, bylo by v kinech dobře. Jako fanoušek reálných únikových místností oceňuju, že námět je využit poměrně poctivě, řada ve filmu zobrazených místností a použitých hádanek / rébusů mi připomněla věci, se kterými se člověk při hraní únikovek reálně setkává. Takže minimálně v tomhle je film vcelku ukotvený v realitě, byť děj je občas přitažený za vlasy (hlavně teda v závěrečné přípravě na pokračování). Trochu zklamává rozuzlení - s vysvětlením toho všeho si tvůrci moc práce nedali, pointa spočívá vlastně v tom, co snad každého napadne jako první. To ale dokážu zkousnout, celkově je to prostě fajn zábava a pokračování se bránit nebudu.(1.2.2019)

 • Nevka
  ****

  Po nějaké době je tady zase poctivá žánrovka, která si od svých předchůdců bere to nejlepší. Jmenovitě je na první pohled dost znát inspirace SAWem, a podle všeho i Kostkou. V průběhu se ukáže ještě dost zásadní paralela s jedním dalším horrorem, ale vzhledem k tomu, že jeho název by v jisté míře mohl prozradit rozuzlení, můžu ho v případě zájmu pojmenovat individuálně v poště. Nicméně propracovanost jednotlivých místností je povedená, a jako zásadní pozitivum můžu u Escape Room vyzdvihnout i to, že si divák nemůže být úplně jistý tím, kdo půjde z kola ven jako další. Konec je lehce překombinovaný a o průlomové dílo se nejedná, ale přes to... Proč ne?(7.2.2019)

 • miguel_111
  ****

  Celkom pozerateľný mix SAW a Kocka. Herci sympatický takže s nimi človek celkom sympatizuje. Vizuálne v pohode a je vidno rozpočet a celkovo pasce a miestnosti s pascami vynikajúce zvládnuté. Hudba dobrá a človeka vtiahne do deja. Stále sa niečo deje takže sa človek vôbec nenudí. Pointa v pohode. Návštevu kina určite neľutujem. Pre mňa 70%.(12.1.2019)

 • - Natáčení skončilo v lednu 2018, natáčelo se v Jižní Africe. (Varan)

 • - V květnu 2018 bylo oznámeno, že film má mít premiéru na konci listopadu 2018. V červnu 2018 byla premiéra přesunuta na 1. 2. 2019 a nakonec měl film premiéru 4. 1. 2019. (Varan)

 • - Premiéra filmu byla v Polsku odložena, když v zábavním centru pro únikové hry zahynulo pět patnáctiletých dívek. (Bioscop)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace