poster

Ženy v běhu

 • Slovensko

  Ženy v behu

Komedie

Česko, 2019, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kajas
  ****

  Na další film z ranku nenáročných komedií ve stylu "Žen v pokušení" nebo "Bezva ženské na krku" jsem se těšila hlavně díky jeho obsazení. Veronika je stejně jako já z Rakovníka (takže mám letitou tendenci fandit každému jejímu projektu), Jenůfka film od filmu herecky roste, mladého Polívku nepokrytě zbožňuju od uvedení "První republiky" a Ondra Vetchý... je Ondra Vetchý. A jak musí uznat každý, kdo už snímek viděl, právě poslední jmenovaný nejvíce vyčnívá. Scény s ním, jeho manželkou a jejich třemi syny (dva chlapci jsou skutečnými potomky Vetchého a Kostkové, což je roztomilá maličkost, která možná všemu pomohla) celý sál nejvíce prochechtal (mně několikrát vytryskly slzy smíchu), protože právě jejich dějová linka působila nejvíce přirozeně a "ze života". Zahanbit se nenechali ale ani ostatní herci, celá hodinka a půl je veskrze pozitivní, s miloučkou hudbou, bez trapností a vulgarit a zbyl čas dokonce i na krásné vodicí pejsky! Skoro 5*.(9.2.2019)

 • Handle
  ***

  Musím se přiznat, že na základě traileru jsem čekal hloupou komedii, která tu skončí v černé (nejlíp v modré) barvě. O to větší šok pro mě byl, když zde Ženy v běhu po premiéře obdržely nad 80 % od diváků, každý mi to postupně začal doporučovat a ani recenze od kritiků nebyly tak špatné... až mě to teda nakonec samotného zlanařilo také. Musím říct, že hype to ale určitě trochu je. Není to ani tak filmařsky kvalitní a ani nijak extra vtipné (a už vůbec né originální nebo zapamatovatelné) jako se povídá. Ale uznávám, že jako oddechovka je to víc než sympatický a vlastně všem zúčastněným ten komerční úspěch docela přeju. A to i přes ty všechny občasné trapnosti, lacinější humor, slabší scénář pitomé dialogy, jednodušší psychologii postav a celkovou nereálnost příběhu. Škoda, že alespoň pár postav ve filmu nebylo trochu blíž k realitě a jen se v podstatě využívalo ženských i mužských stereotypů. Věcí, co mi vadilo, bylo teda fakt požehnaně, ale tak nějak pořád převládal pocit "jako jo, je to hloupoučký, ale nejde tomu nefandit" a navíc to bylo poměrně zábavné od začátku do konce, takže hluchých míst po málu. Každopádně víc než tři a půl hvězdy dát určitě nemůžu. Je to možná lehce nadprůměrný počin v rámci "pohodovky pro příjemný večer", ovšem... to je úplně všechno. Na druhou stranu jsem z toho cítil, že to byla vážně jediná ambice filmu a na nic víc si to ani nehrálo. Za mě osobně 60 %, ale nebudu se divit, pokud to někdo bude hodnotit líp i hůř... :)(10.2.2019)

 • pornogrind
  *****

  Do kin chodím převážně na horory. Novodobá česká tvorba zrovna dvakrát neláká, ale protože mě přítulkně překecala udělal jsem vyjímku. A to i přesto, že jsem měl čest s filmem " Život je život " který M. Horský natočil v roce 2015. A to byla velká katastrofa. Ve finále ale musím konstatovat, že mě " Ženy v běhu " neskutečně překvapily a nakonec jsem návštěvy kina vůbec nelitoval. Je to takovej milej příběh, kterej zbytečně netlačí na pilu a přesto v sobě skrývá spoustu vtipných scén a hlášek. Chválím i výběr herců a to jak se svých rolí zhostili. Vhodně byla zvolená i muzika. Za mě prostě nečekaná spokojenost a proto dávám 5 hvězd. Určitě jsem tenhle film neviděl naposledy. Podle mě je to jeden z nejlepších, českých, komediálních filmů za poslední dobu.(10.2.2019)

 • Caine
  ****

  Ze začátku mě velmi vyděsil titulek, že koproducentem je Prima. Báli jsme se syndromu "Decastelo" - tak doma říkáme debilnímu scenaři zcela mimo mísu a realitu. Na český film docela uvěřitelné a normální dialogy, včetně těch s dětmi. Velmi příjemný a pozitivní film, snad jenom těch happyendů bylo až zbytečně moc. Srandy kopec - za mě můžu jenom doporučit. A co na tom, že je ten příběh dost čitelný dopředu. Mě to nevadilo.(11.2.2019)

 • jirkahodr
  ***

  Ale, jo. Zábavné to je. Jen je to příliš nalinkované po deseti minutách vím jak to dopadne a mrzí mě , že tam není nějaký zvrat nějaký bonbónek a jen film proplyne a nic. Ale musím podotknout, že aspoň vtip je dávkován přiměřeně , že jsem neměl pocit nudy. Ale i tak je to jedna komedie z mnoha, která ničím nevybočuje, bohužel.(2.2.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace